Rozhovor s účastnicemi klipu Zick Zack

10.07.2022 - ronny

V prosinci 2021 jsme jako první psali ohledně castingu a pár detailech nadcházejícího natáčení Rammstein v Polsku. Kamed Studio shánělo – mimo jiné – ženy po šedesátce k natáčení koncertních scén.

Barbara Markowska a Daniela Knosowska byly mezi těmito ženami, které nám odpověděly a souhlasily s rozhovorem o jejich zážitcích.

Barbara Markowska

Feuerrader: Dobré ráno! Co denně děláš a jak se stalo, že jsi byla na natáčení videoklipu Rammstein? Jsi fanoušek?

Barbara Markowska: Dobré ráno. Nejsem fanoušek, ale kapelu jsem znala, protože je velmi osobitá. Mají velmi dobré videoklipy – některé z nich jsou jako malé historické filmy. Můj syn je fanoušek. Škoda, že se na place nemohly pořídit absolutně žádné fotky. Kontrolovali nám telefony, jestli tam něco není, ale manažer kapely slíbil, že se s námi po natáčení vyfotí. Ale kapela odešla o něco dříve a my jsme tam zůstaly. Bylo tam 20 žen toho správného věku, čím starší, tím lepší, a všechny musely být přirozené a šedivé, takže vepředu byly ty nejstarší. Byly jsme na place 14 hodin, kapela tam také strávila tolik času, to je opravdu úžasné. Kdysi jsem byla na natáčení reklamy s Robertem Lewandowskim, nahrávání trvalo 14 hodin a Lewandowski byl maximálně 5, ale Rammstein byli přítomni po celý čas. Sluší se dodat, že celou tu dobu s námi zůstala i paní Potocká. Všichni měli zároveň přestávky, členové kapely pili nápoje brčkem, jinak se to nedalo pít kvůli makeupu, který na ně byl nanesen. Nejtěžší to měl Till kvůli jednokilovému make-upu.

FR: Na jakých videoklipech jste se předtím podílela?

BM: Byla jsem například ve videoklipech Mrózu nebo Marie Peszek – tady to byl takový umělecko herecký počin. Také ve videu od DJ Wika a mnoha dalších podobných projektech.

FR: Jak to na place fungovalo?

BM: Ohromila mě obrovská disciplína v týmu. Mnohokrát jsem se podílela na videoklipech, ale bylo to poprvé, co jsem se setkala s takovým týmovým formátem, obrovská disciplína byla znát.

FR: Měli jste vy nebo někdo jiný z hereckého týmu možnost mluvit s někým ze skupiny? Jaká byla atmosféra na place?

BM: Velmi dobrá, členové kapely se vůbec nechovali jako superstar, jen dělali svou práci. Měly jsme úkol, režisér mi ukázal co a jak a já po Tillovi hodila červenou podprsenku. Na generálce se obecně hodně házelo květinami a podprsenkami. Opravdu mě mrzí, že to není ve videu. Velmi pěkný zážitek, všechno bylo profesionální.

FR: Jak vás na videu můžeme poznat?

BM: Mám černé tričko s nápisem „Rammstein“, Na zádech mám takový dlouhý šedý culík; při mé scéně bylo několik „mrknutí“.

FR: V inzerátu na casting byla poptávka po „odvážných“ dámách, které jsou ochotny ukázat něco víc. Na videu je jedna paní, která se odvážila. Bylo více takových scén?

BM: To jsem momentálně neviděla. K tomu byly vybrány dvě dámy a samozřejmě ochotné. Házení květin a podprsenek na kapelu bylo hodně, to ve videu není, ale možná to bude v „Making Of“.

FR: Kde vám budeme moci v blízké budoucnosti vidět?

BM: Nahrávám například s YT kanálem pro mládež „WAKSY“, hraji malé role, například v „Jak jsem se zamiloval do gangstera“, kde jsem byla Nikosiina tchyně, taková malá role, ale předtím jsem s herectvím neměla nic společného, začala jsem to dělat až v důchodu. Aktuálně se se mnou vysílá reklama na pizzu Guseppe.

Gratulujeme k úspěchu a děkujeme za rozhovor.

Daniela Knosowska  

Feuerrader: Dobré ráno! Co denně děláš a jak se stalo, že jsi byla na natáčení videoklipu Rammstein? Jsi fanoušek?

Daniela Knosowska: Dobré ráno. Jako důchodce mám spoustu volného času, a tak jsem požádala agenturu Kamed Studio ve Varšavě o nabídky a dostalo se mi natáčení videoklipu, ze kterého se vyklubali Rammstein.

FR: Máte ráda Rammstein? Posloucháte podobnou hudbu?

DK: Každý den poslouchám jinou hudbu, ale tato kapela mě velmi zaujala, líbily se mi i jejich písničky. Jsem vděčná agentuře Kamed Studio za možnost zúčastnit se této akce.

FR: Měla jste již možnost pracovat na podobném projektu?

DK: Ano, bylo více hudebních klipů, která mi přišly zajímavé.

FR: Jak dlouho jsi na natáčení pracovala? Jaká byla atmosféra?

DK: Strávila jsem pár hodin na place, kde se natáčely koncertní scény. Atmosféra byla skvělá. Tým nám dal spoustu pozitivních emocí, díky kterým je na co vzpomínat.

FR: Bylo něco na práci s kapelou, co tě překvapilo? Pokud ano – co to bylo?

DK: Ano, překvapila mě spontánnost kapely, jejich hudba, kostýmy a velmi žhavý kontakt s publikem, který nám dodal spoustu pozitivní energie. Všichni byli na tanečním parketu. Užili jsme si spolu spoustu legrace.

FR: Máte nějaké fotky, o které byste se mohla podělit?

DK: Bohužel nemám žádné fotky, protože nás ta hudba a šílenství na parketu tak chytlo, že nás ani nenapadlo je pořídit.

FR: Jak byste stručně popsala čas strávený na natáčení?

DK: Čas strávený na place se jakoby zastavil, užívali jsme si této nezapomenutelné příležitosti.

FR: Jaké máš tričko ve videu?

DK: Ve videu jsem měla halenku s logem kapely. Po koncertě jsme se převlékli do „civilu“.

FR: Budete se v budoucnu podílet na podobném projektu?

DK: Ano, byla bych ráda, kdyby byla příležitost. Byla bych vděčná, kdyby to byli znovu Rammstein, protože vytvářejí skvělé vzpomínky na celý život. Po natočení koncertních scén nám kapela Rammstein poděkovala za skvělou společnou zábavu. Každému účastníkovi této akce věnovali své CD.

Gratulujeme k úspěchu a děkujeme za rozhovor.

Rozhovor od Feuerräder (PL).
Překlad z polštiny Vanesa Andraši.
Korektura Rammfan CZ.