Rozhovor s manažerem divadla ze Zick Zack

28.04.2022 - ronny

Za článek děkujeme polskému fanklubu Feurräder.

„Rammstein natočili video v Polsku“ – vypadá to jako aprílový žert a tak s touto novinkou „Feuerräder“ (Polský fanklub kapely Rammstein) nejdříve nákladali. Vidět Schneidera nebo Paula Landerse v prosinci navštěvovat varšavské staré město neznamelo, že jsou na služební cestě. Ale fotky zveřejněné Joernem Heitmannem z Tworki nemocnice [Tworki je část města Pruszków, kousek od Varšavy], setkání zbytku kapely Rammstein ve Varšavě a tisková zpráva od vedení nemocnice potvrdili, že opravdu Rammstein natočili nové video ve Tworki.

Čtyři měsíce později jsme byli odměněni novými informacemi a nyní víme, že video „Zick Zack“ bylo nahrané hlavně v divadle „Sabat“ Małgorzata Potocka.

Feuerräder – polský fanklub Rammstein měl tu šanci mluvit s manažerem panem Jakubem Mielcarzem ohledně jeho zkušeností práce s kapelou na place.

[pozn. redakce: FR – redakce fanklubu Feuerräder, JM – manažer divadla Jakub Mielcarz]

FR: Jak si kapela vybrala divadlo „Sabat“ jako lokaci pro jejich video?

JM: Jeden z producentů společnosti Katapult dříve pracoval ve Varšavě a vzpomněl si na jediné kabaretní divadlo v Polsku na Foksalově ulici. Našel si mě přes web a začali jsme si vyměňovat emaily. Později jsme se potkali, což vyústilo v podpis dohody a natočení videa s lidmi ze Sabatu.

FR: Jak dlouho trvaly práce na place?

JM: Asi tři dny, jeden den v divadle Sabat – 19 hodin natáčení. Další den jsme byli v nemocnici Tworki, kde vystupovaly tanečnice.

FR: Jak často jste navštěvoval plac a jaká byla nálada na pracovišti?

JM: Strávil jsem tam dva dny a nálada byla dobrá i když všichni pracovali usilovně a poctivě.

FR: Jste fanouškem Rammstein? Měl jste šanci potkat někoho z kapely?

JM: Mám rád hard core hudbu, Rammstein znám, ale nenazval bych se jejich velkým fanouškem. Protože nemluvím německy a preferuji rozumět textům. Když byla příležitost potkat někoho z kapely, měl jsem šanci jen na krátkou konverzaci.

FR: Potkal jste se s Joernem Heitmannem nebo z někým z jeho lidí?

JM: Ano, setkali jsme se, byl přítomen na jednání s Małgorzatou Potockou [zakladatelka a ředitelka divadla, pozn. red.] společně s producentem ze společnosti Katapult. Pak se setkal s tanečnicemi a hovořili jsme.

FR: Mohl byste nám sdělit nějaké historky z natáčení?

JM: Myslím, že to všichni uvidíme ze snímku „making of“ až vyjde.

FR: Paní Potocká se zmiňovala v rozhovoru s plejada.pl, že bylo natočeno daleko více taneční choreografie, než jsme potom všichni ve videoklipu viděli. Bylo vystřiženo ještě něco dalšího?

JM: Ano, tři minuty speciální choreografie od paní Potockové s Tillem a tanečnicemi, většina se do finálního sestřihu nedostala.

FR: Byli nějaké speciální požadavky na účinkující a bylo těžké sehnat tanečnice?

JM: Joern Heitmann přišel do divadla Sabat se podívat na show s tanečnicemi, které jsou profesionální. Paní Potocká si vybrala 8 tanečnic (ze 14), které jsou vidět ve videu.

FR: Máte nějaký podobný nadcházející projekt? Zajímá se ještě někdo o podobný typ projektu v divadle Sabat?

JM: Nebylo to poprvé, co jsme točili video v divadle, ale Rammstein byli vzácnými hosty pro nás, jako světově známá kapela. Je to velmi speciální místo [divadlo Sabat, pozn. red.], vše je tu unikátní a rád bych pozval nejenom fanoušky Rammstein, ale všechny, aby divadlo navštívili a viděli naší show.

FR: Děkujeme za Váš čas a gratulujeme k tomuto skvělému videu!