Rammstein v Praze – Info

24.05.2017 - ronny

Příspěvek bude průběžně aktualizován. Poslední aktualizace: 27.5.2017 10:45

 

Info k časům (platí pro NE i PO):

16:00 Otevření haly

18:30 Kurtizány z 25. Avanue

20:00 Rammstein

 

Orientační plánek (vypůjčen od Depeche Mode):

 

Jak se k aréně dostat?

MHD:

Z hlavního nádraží (popřípadě vlakem do Vršovic nebo přes I.P. Pavlova)

Z Florence

 

Autem:

Hodně štěstí 🙂 (P.S.: Zóny okolo stadionu nejsou)

 

Teleportem:

viz Harry Potter (neručíme za funkčnost)

 

FAQ:

Můžu si vzít batoh/foťák/pití/kolečkové brusle/zvířata/injekční stříkačky?

Můžeš, ale bude lepší, když si ho necháš na hotelu/ubytovně/v uschovně na hl. nádraží. Při vstupu to bude zdržovat. Úschovna na Edenu nebude!!!

Viz vyjádření pořadatele Live Nation:

Upozorňujeme návštěvníky koncertů skupiny RAMMSTEIN, že na obou pražských koncertech budou platit zvýšená bezpečnostní opatření, proto doporučujeme na místo konání koncertu dorazit s dostatečným časovým předstihem. Prosíme návštěvníky koncertů, aby zavazadla, která berou na koncerty, nepřekročila formát A4, a pomohli nám tak k rychlému a bezproblémovému vstupu do prostoru konání akce. Zároveň návštěvníky našich akcí vyzýváme, aby věnovali pozornost svému okolí a předešli tak panice a nebezpečným situacím.

– restrikce – zakázané předměty a aktivity:
Zbraně (mj. nože, boxery, střelné zbraně, sečné zbraně, sekery, řetězy, trubky, tyče – a to včetně dřevěných), pepřové a/nebo slzotvorné spreje, výbušniny, hořlaviny, videokamery (včetně malých např. GoPro), fotoaparáty s odnímatelným objektivem, audiorekordéry, selfie tyče, velká zavazadla (včetně krosen a/nebo kufrů na kolečkách), sedátka, židličky, stolky (včetně skládacích), schůdky a/nebo žebříky (včetně skládacích), různé podložky pod nohy včetně polystyrenových či dřevěných „kostek“,deštníky (včetně skládacích),
nádoby ze skla nebo tříštivého plastu či plechu, PET lahve, tlakové nádoby (se stlačenými plyny včetně „tlakových houkaček“), pyrotechnika, dopravní prostředky (kola, koloběžky, dětské kočárky, skateboardy, kolečkové brusle) mimo vozíků s vozíčkáři, zvířata (jedinou výjimkou jsou asistenční psi, pokud doprovázejí osobu se zdravotním postižením vyžadujícím jejich asistenci), toxické a omamné či psychotropní látky, potraviny či nápoje (v obou případech mimo malé množství pro okamžitou osobní spotřebu – zejména v případě celiaků (bezlepková dieta) a/nebo diabetiků), injekční stříkačky ((výjimku mají diabetici, pokud si s sebou přinášejí insulin v injekční stříkačce či insulinovém peru – měli by se prokázat průkazem diabetika), zdroje laserového světla včetně „malých ukazovátek“ = pointerů, motocyklové přilby, jakékoliv další předměty, které by mohly být použity jako zbraň proti ostatním návštěvníkům, personálu akce nebo účinkujícím zejména k vhazování na pódium či do jeho okolí (např. kameny atp.) a případné jiné nebezpečné předměty.

Je zakázáno:
• „surfování“ např. na hlavách ostatních návštěvníků,
• sezení i stání na zábranách, plotech, nášlapných bariérách a obdobných zařízeních a technických prostředcích,
• přelézání zábran, plotů, nášlapných bariér a obdobných zařízení,
• vhazování jakýchkoliv předmětů do prostoru pódia nebo do jeho okolí,
• vnášení bannerů či transparentů, které by měly politický a/nebo hanlivý či urážlivý obsah,
• v prostorách konání koncertu a v jeho bezprostředním okolí provozovat jakékoliv obchodní, reklamní, politické či jiné nevhodné aktivity bez předchozího písemného souhlasu promotéra akce.

 

Slyšel jsem, že budou nějaké speciální bezpečnostní opatření. Jak to teda bude?

Viz vyjádření pořadatele Live Nation:

Jsme hluboce zarmouceni tragédií v Manchesteru a naše srdce a myšlenky jsou s těmi, které tato tragická událost zasáhla.
Bezpečnost a ochrana diváků na našich akcích a na místech jejich konání jsou nejvyšší prioritou. Aktivně spolupracujeme se všemi odpovědnými složkami na zajištění bezpečnosti během našich akcí.
Všechny naše akce se budou konat podle plánu. Prosíme návštěvníky koncertů, aby zavazadla, která berou na koncerty, nepřekročila formát A4, a pomohli nám tak k rychlému a bezproblémovému vstupu do prostoru konání akce. Zároveň návštěvníky našich akcí vyzýváme, aby věnovali pozornost svému okolí a předešli tak panice a nebezpečným situacím.
Přítomnost Policie a pracovníků ostrahy na všech námi pořádaných akcích je standardní. Tyto služby jsou zaměřeny na zajištění bezpečnosti, pomoci a podpory pro všechny návštěvníky.
Žádáme návštěvníky, aby na naše akce chodili s velkým časovým předstihem.“

 

Musím být u arény už v 16:00?

Nemusíš, ale kdo dřív přijde, ten dřív mele :).

 

Mám si vzít špunty do uší?

Pokud máš citlivější sluch, tak klidně. Krásně to na Facebooku napsal František Vtelenský:

Něco málo o bezpečnosti pro Vaše uši

Pokud obecně někdo z Vás uvažuje o špuntech do uší, ať už z důvodu nemoci či nepohodlí, rozhodně si nekupujte běžné ucpávky z OBI, Tesca nebo lékárny. Tyto totiž slouží JEN na potlačení zvuku jako takového, na tlumení hluku, nejsou to profi plugs. Na koncerty je potřeba dražší, mnohem kvalitnější a profesionální in-ear plugs, které slouží k potlačování basového pásma a zvuk tak sice utlumí, ale krásně pročistí! Používají je i profesionálové na koncertech při hraní, nebo sound engineers, kytaroví technici v zákulisí apod. Pokud tedy už jedete na koncert, vrazíte do toho tisíce korun, potom by jste neměli zapomínat na to nejcennější, díky čemuž si tu hudbu vlastně můžete vychutnávat! A tím jsou Vaše uši. Máte na výběr… Buďto jako každý „správný“ Čech budete škudlit tam, kde jde o zdraví, nebo si koncert vychutnáte bez zvukové koule bordelu. Ony totiž ty klasické ucpávky na spaní nebo na pracovní vytížení, mohou paradoxně uším při tomto, koncertním, užívání, ještě daleko více uškodit. A vata do uší? Ale no tááák… 🙂 Doporučuji proto kouknout na webovky top hudebních shopů u nás, nebo jim přímo napsat! Jde o naprosto běžnou praxi. Pěkný den!

 

Neuhořím, když budu blízko pódia?

Ne.

 

Kdy bude konec koncertu?

Konec bude cca 22:00.

 

Můžu mít řetěz na kalhotech k pěněžence?

Ano, klidně i na kalhotkách.

 

Chci ten obrázek na FB! Kde ho seženu?

Tady.

 

Bude autogramiáda?

Bohužel ne 🙁

 

Bude mezi stáním a stáním u pódia zábrana?

Ano, bude 🙂

 

Můžu si vzít vlastní pití?

Ne. V areálu by se měl prodávat Gambáč za 50,-

 

Jaký bude setlist?

Asi stejný jako na Islandu a v Dánsku.

Komentáře k článku Rammstein v Praze – Info:

  • Nebylo by spatne napsat vice informaci o tom, na kdy listek je, kam je a za kolik jej prodavate a kontakt by se asi taky hodil. Stejne bude nejlepsi pouzit nejaky bazarovy portal 🙂

 1. V edenu jsem na koncertu ještě nebyl. Nemáte nějaké zkušenosti, jak dlouho před koncertem být u vstupu, aby člověk měl slušné místo? Je lepší vstup 1 nebo 2? Máme stání u pódia.

  • Toto je tezko radit. Sam jsem v Edenu taky jeste na koncerte nebyl. Ale na prvni radu to bude nejlepsi asi od 08:00 :). Nejspise bude stacit prijit tak hodinu ci dve pred akci.

   • První řada být nemusí…stačí tak nějak rozumně (do 20. řády). S pitím je to tak, že koupit hned po vstupu, nebo se dá nějak si někam dojít a pak se vrátit (pustí mě dav? 🙂

    • Piti by melo jit koupit hned po vstupu. Co se tyce odskoceni v mezicase, nejspise to pujde, ale zalezi na davu a pozici :))

 2. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda bude vstup normálně otevřen až do osmi hodin ? Mám lístky na sezení a čekáme na kamarádku, která přijede před sedmou hodinou k Edenu, je možné, že se stihneme za hodinu dostat na místa na sezení a vstupy budou stále otevřeny ? (Omlouvám se, je to můj první koncert, takže se v tom vůbec nevyznám)
  Děkuji za odpověd. Jess

  • Nejsem sice extra znalec,ale mám čerstvou zkušenost z Edenu ze včera, kdy po začátku koncertu ještě běhaly skupinky lidí rychle do arény (musela jsem na záchod, tak jsem to viděla:))

   • A ještě mne tak napadlo – včera na DM byl vstup taky od 16h, my přijeli kolem šesté a u vstupu (sezení) fronta nebyla, takže v ten samý průběh doufám i v neděli:-))

 3. Prosím, jak je to s kouřením? Manžel bez cigára dlouho nevydrží.Děkuju

  • …na DM bolo cigarety cítiť a vidieť bežne, takže by nemal byť problém… 😉 užite si to tam!!!

 4. …na Edene je len jedna chyba – koncert musí končiť o 22. Takže dobrá polovica koncertu je za svetla :-/ škoda…

 5. Koncert byl nepopsatelně skvělý, opravdová fantazie. Byl jsem na nich už počtvrté, ale oni snad nestárnou, ale zrají jako víno. A ten zvuk!!! Nic lepšího jsem nikdy neslyšel a to jsem byl v 5. řadě. Setlist taky vynikající, nějaká skladba tam asi chyběla nebo přečnívala každému, ale to je normální. Mě nadchli Reise, Reise, můj oblíbený song, který od RR tour živě nehráli, takže velká spokojenost. Mám pár dotazů:
  1. Je tu někdo, kdo šel oba dny? Já si včera vyčítal, že jsem nekoupil na oba dny. Sice jsem ještě ted z toho stání a paření dost vyplivnutý, ale stálo by to za to.
  2. Dotaz do budoucna, jelikož pondělí koncert začíná za hodku, jaké to bylo? 😀 Lepší než v neděli? Pro ty, co byli oba dny.
  3. Co do prdele práce byly zač ty holky na podiu po stranách?! Výhernkyně nějaké soutěže? Na obštastnění členů kapely jich bylo nějak moc 😀
  4. Ví se ofiko počet lidí?
  Díky, Jarda

  • Já jsem Rammstein viděla po třetí, respektive po čtvrté, protože jsem šla na oba dva koncerty 🙂 Lístek na druhý koncert jsem kupovala až v den akce, takže hurá akce a nápad. Všechno mě bolí, hlasivky mám ještě v Edenu, ale nelituju ! Podle mě nejlepší show jakou jsem od Rammstein viděla. Zvuk nadupaný, efekty jedno velké wow a husí kůži z odpočítávání a nástupu na scénu mám ještě teď!
   Oba koncerty byly stejné – setlist, efekty, vše. Kdyby hráli i dnes, jsem tam:-)
   V neděli jsem byla na stání u hrazení plocha, tak jsem si to užila jinak, než v pondělí, kdy jsem kupovala sezení sektor 112. Ale naštěstí lidi kolem mě (včetně mě) stáli a pařili, takže já jsem si odnesla z obou dnů zážitek, pokaždé z jiné perspektivy 🙂
   A ty holky?? Nevím. Byly na obou dvou koncertech, asi nějaké VIP dcérečky pořadatelů. Čert ví?? 🙂
   A lidí snad bylo 25 tisíc??

   • Já taky chtěl provést hurá akci a jít na druhý koncert, ale bohužel práce je přednější a tím, že jsem z druhého konce republiky to provést nešlo, lístek šel koupit před halou za normální prachy nebo to byl ranec? A přesně tak bych to taky udělal, v neděli zničený před podiem a v pondělí klidně na sezení, ale už je to pryč.
    Jinak lidí prý bylo 30 tisíc, wow 😀 A recenze koncertu už raději nečtu, to asi píšou totální dementi nebo co. Člověk se dočte, že je jejich show pořád dokola a pak jim vyčte, že vynechali třeba Mein Teil, přitom to vynechali právě protože to hrají vlastně od RR tour a chtěli změnu, já byl se setlistem spokojen. Dokonce někdo plival na zvuk, to jsme asi byli každý na jiném koncertně… No nebudu se rozčilovat.
    Každopádně až bude tour k nové desce, tak sjedu všechny koncerty v okolí.

    • Já jsem si brala v práci volno v pondělí, abych dospala deficit, ale pak jsem stejně šla i v pondělí a v úterý jsem nebyla v práci moc použitelná:-) Mám to naštěstí do velkoměsta cca. 100 km, takže jsem mohla svůj náhlý plán uskutečnit 🙂
     Recenze jsem ze zvědavosti přečetla, ale přesně jak píšeš. Píšou to snad debilové, kteří stojí venku před staďákem, když napíšou, že zpěvák nebyl slyšet 😀 A zvuk byl dokonalý, všechny nástroje vynikly a když jsem zaslechla první tóny, tak opět husina, jak je to dokonalý! Na rozdíl od tý děsný předkapely 😀 To mi ten zvuk rval uši!
     Můj sen je Wuhlheide! Jejich svatostánek. Ale nikdy se mi nepodařilo koupit lístky. Tak snad při dalším tour budu mít víc štěstí.

     • Jo to věřím po takové šichtě dvou koncertů to asi sranda nebyla 😀
      Tak snad se nám někdy nějaký velký koncert R+ ještě poštěstí. Celkově se na to zpětně bude hodně vzpomínat, dvoukoncert v Praze, prostě wow. Tak malá země a rozbalili to tady na dva dny, nádhera.

 6. Ahojte, my sme boli v nedelu a bola perfektná atmosféra, parádny koncert, perfektné ozvučenie, jednoducho úžasné. Takto super rozbalili, no … zážitok na celý život. No tiež si myslím, keďže sa aj vypredali tak rýchlo lístky a pridali koncert navyše, že mohli aspoň niečo pridať na záver ako poďakovanie. V niektorých krajinách pridali Te quiero puta, inde Moskau, tak aspoň na miesto „FIN“ mohli dať napr. Moskau. Ale inak geniálna šou 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.